Napisz do Mnie
Warto zarezerwować sobie od 1 do 1,5 godziny wolnego czasu. Choć tak naprawdę czas jego wykonania zależy od rodzaju masażu na jaki się zdecydujemy.
Do korzyści płynących z regularnych sesji masażu, możemy zaliczyć: redukcje stresu, poprawę krążenia, lepsze samopoczucie, lepsza mobilność stawów i układu mięśniowo szkieletowego, a także głęboki spokojny sen.
Na redukcję stresu polecam masaż relaksacyjny czy też klasyczny. Ten rodzaj masażu skupia się na delikatnym manipulowaniu mięśniami i pomaga zniwelować napięcie fizyczne i psychiczne. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na moim blogu.
Częstotliwość masażu zależy od osobistych upodobań, od stanu zdrowia i celów. Zazwyczaj pacjenci decydują się na masaż co 2-4 tygodnie, ale tak jak pisałam wcześniej najważniejsze jest dostosowanie częstotliwości masaży do własnych potrzeb.
Zawsze warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub fizjoterapeutą przed rozpoczęciem masażu. W niektórych przypadkach masaż może być korzystny, wspomóc proces rehabilitacji i złagodzić napięcie. Bezpieczeństwo i skuteczność masażu w przypadku kontuzji zależą od tego jakiego doznaliśmy urazu.
Masaż relaksacyjny- jak sama nazwa wskazuje, skupia się na złagodzeniu napięcia mięśniowego, redukcji stresu i poprawie ogólnego samopoczucia. Techniki, które są używane w masażu relaksacyjnym są łagodniejsze i mają charakter bardziej przyjemny niż terapeutyczny.
Masaż leczniczy ma na celu łagodzenie dolegliwości bólowych, poprawie funkcji mięśni, stawów czy tkanki łącznej. Masaż leczniczy jest zalecany w przypadku konkretnych problemów zdrowotnych, urazów lub chronicznego bólu. Masaż leczniczy wymaga specjalistycznej wiedzy, techniki stosowane w masażu leczniczym są bardziej precyzyjne.